Аксесуари Janitza
Котушка Роговского

Котушка Роговського використовується для вимірювання змінного струму і застосовується у вже існуючих системах - або на збірних шинах, або на жилах силових кабелів або дротів. Монтаж навколо провідника дозволяє не втручатися в існуючу схему обладнання. Вихідний сигнал пояса Роговського (котушки Роговського) подається на вимірювальний перетворювач, який видає стандартизований змінний струм (максимальний струм 1 А). Конструкція перетворювача є дуже компактною і може бути встановлена на DIN-рейку.

Котушка Роговского. Принцип роботи

Поясом чи котушкою Роговського називають вимірювальний трансформатор струму. Котушки намотуються на повітряний сердечник відповідного розміру. Через його отвір пропускається шина з вимірюваним струмом. Для зменшення паразитних ємностей витки повинні намотуватися в один бік на рівних відстанях. Для виключення впливу витка, створюваного самою котушкою, її кінець повертають до початку, прокладаючи вздовж кола тороїда. Котушки Роговського практично не чутливі до магнітних полів, що мають постійну амплітуду в межах розташування котушки. Таким чином, цей тип датчика особливо добре підходить для систем вимірювання енергії, які піддаються впливу високих струмів, що швидко змінюються.

Перетворювач для пояса Роговского

Вимірювальний перетворювач “RogoTrans” для трансформатора струму Роговського реєструє змінні струми або, швидше, сигнал напруги і має стандартизований вихідний сигнал від 0 до 1 А. Діапазон вимірювання до 4000 А, напруга живлення 24 В постійного струму. Вимірювальний перетворювач дуже компактний за конструкцією і може бути встановлений на DIN-рейку.

Трансформатори струму Роговського Janitza

Щоб відкрити трансформатор струму, поверніть фіксатор вліво (розблокуйте кільце вимірювання). Витягніть кабель котушки з корпусу. Проведіть кабель котушки навколо шини. Вставте кабель котушки у корпус. Поверніть фіксатор праворуч до клацання. Слідкуйте за тим, щоб вимірювальна котушка не торкалася шини живлення або сусідньої шини, оскільки максимально допустима температура +80 °C. Підключіть пояс до вхідних клем вимірювального перетворювача. Закріпіть трансформатор струму на первинному дроті. Для цього протягніть кабельну стяжку через призначений для цього пристрій на корпусі трансформатора струму. За необхідності опломбуйте засувку для захисту від несанкціонованого доступу.

Котушка Роговского. Типовий варіант підключення

Програмування діапазону виміру.

Натисніть і утримуйте кнопку “Prog” (приблизно 3 с), щоб увійти в режим програмування. Загориться жовтий світлодіод “Prog”. Тепер можна вибрати бажаний діапазон вимірювання струму, повторно натискаючи кнопку “Prog”. Активний діапазон відображається відповідним зеленим світлодіодом. Приблизно через 5 секунд після останнього натискання жовтий світлодіод гасне і діапазон вимірювання зберігається. Заводська установка діапазону виміру: 4000A.

Основні технічні характеристики котушки Роговского

70 мм
175 мм
300 мм

50/60 Гц
до 700 кГц без навантаження

від –40 °C до + 80 °C

Клас 0,5

1000 В CAT III

від 10 до 10000 А RMS
у поєднанні з вимірювальним перетворювачем до 4000 A RMS

30 В

IP57

Основні технічні характеристики перетворювача

22,5 x 100 x 110 мм (Ш x В x Г)

від 1 до 4000 A

Стандартизований сигнал 0 … 1 A

від -20 °C до 70 °C

при 50 Гц < 0,2% у всіх діапазонах вимірювання

24 В постійного струму (від 18 до 36 В) / 1 А

Вертикальне, може бути встановлений на DIN-рейку.
Якщо кілька пристроїв використовуються поруч один з одним, мінімальна відстань між ними має становити 5 мм (виділення тепла)

IP30

Документація індукційної котушки Роговського та перетворювача

Інструкція з експлуатації
котушки Роговского (eng)

Інструкція з експлуатації
перетворювача (eng)

Брошура
(eng)

Зв’яжіться з нами

Залиште заявку, розкажіть нам про задачу

Впроваджуєте комплексний енергоменеджмент? Або Вам потрібен один аксесуар Janitza? Чи потрібна консультація щодо котушки Роговського? Зверніться до нас сьогодні - ми пропонуємо оптимальне рішення.